Thursday 3rd October   Friday 4th October   Saturday 5th October
               
WholeWorldBand Stage @
The Workmans Club
  WholeWorldBand Stage @
The Workmans Club
  WholeWorldBand Stage @
The Workmans Club
               
8.00 - 8.30 The Crayon Set   8.00 - 8.30 Lie Ins   8.00 - 8.30 Swords
8.40 - 9.10 The Altered Hours   8.40 - 9.10 Frankenstein Bolts   8.40 - 9.10 Dott
9.20 - 9.50 Elastic Sleep   9.20 - 9.50 Fallen Rule   9.20 - 9.50 I ♡ The Monster Hero
10.00 - 10.30 Princess   10.00 - 10.30 Silverbacks   10.00 - 10.30 The Notas
10.40 - 11.10 Cave Ghosts   10.40 - 11.10 September Girls   10.40 - 11.10 The Boxing Plot
11.20 - 11.50 The Clameens   11.20 - 11.50 So Cow   11.20 - 11.50 Bouts
               
45sound Stage @
The Button Factory
  45sound Stage @
The Button Factory
  45sound Stage @
The Button Factory
               
8.00 - 8.30 Plutonic Dust   8.00 - 8.30 Wild Promises   8.00 - 8.30 DOGS
8.40 - 9.10 Elaine Mai   8.40 - 9.10 The Late David Turpin   8.40 - 9.10 Benny Smiles
9.20 - 9.50 Anderson   9.20 - 9.50 I Have a Tribe   9.20 - 9.50 Ships
10.00 - 10.30 Hozier   10.00 - 10.30 Sleep Thieves   10.00 - 10.30 Funeral Suits
               
Twisted Pepper   Twisted Pepper   Twisted Pepper
with Champion Sound
               
8.00 - 8.30 Grim   8.00 - 8.30 Carried By Waves   7.20 - 7.50 Unknown
8.40 - 9.10 This Side Up   8.40 - 9.10 Kobina   8.00 - 8.30 Reid
9.20 - 9.50 Haüer   9.20 - 9.50 Sleep McEvox   8.40 - 9.10 Replete
10.00 - 10.30 Affleck   10.00- 10.30 Lasertom   9.20 - 9.50 Ghosts
10.40 - 11.10 KaraKara         10.00 - 10.30 CLU
           
Meeting House Square   Meeting House Square   Meeting House Square
               
8.00 - 8.30 Blades Club!   8.40 - 9.10 Cat Dowling   9.00 - 9.30 The Dying Seconds
8.40 - 9.10 Im Your Vinyl   9.20 - 9.50 Tell No Foxx   9.40 - 10.10 Sweet Jane
9.20 - 9.50 Tandem Felix   10.00 - 10.30 Tieranniesaur   10.20 - 10.50 Spies
10.00 - 10.30 Maud in Cahoots   10.40 - 11.10 Mark Geary   11.00 - 11.30 Come On Live Long
10.40 - 11.10 Liza Flume   11.20 - 11.50 The Pale   11.40 - 12.10 Daithi
11.20 - 11.50 The Vincent(s)   12.00 - 12.30 The Young Folk      
12.00 - 12.30 Halves            
               
Deezer Stage @
The Mercantile
  Deezer Stage @
The Mercantile
  Deezer Stage @
The Mercantile
               
8.00 - 8.30 The Heads Of State   7.50 - 8.20 dREA   8.00 - 8.30 Julie Hawk
8.40 - 9.10 Silences   8.30 - 9.00 Thinkerrs   8.40 - 9.10 Groom
9.20 - 9.50 Joshua Burnside   9.10 - 9.40 Jet Setter   9.20 - 9.50 The Hard Ground
10.00 - 10.30 Leanne Harte   9.50 - 10.20 The Freakles   10.00 - 10.30 Little xs for eyes
10.40 - 11.10 Biggles Flys Again   10.30 - 11.00 Windings      
               
The New Theatre   The New Theatre   The New Theatre
               
8.10 - 8.40 Jethro Pickett   7.30 - 8.00 Rachael Boyd   7.30 - 8.00 Fears
8.50 - 9.20 Niall Colfer   8.10 - 8.40 Cove   8.10 - 8.40 John Cathal O'Brien
9.30 - 10.00 Conor Walsh   8.50 - 9.20 Maria Somerville   8.50 - 9.20 Little Rivers
      9.30 - 10.00 Carriages   9.30 - 10.00 Dylan Tighe
               
    Bad Bobs   Bad Bobs
               
      8.00 - 8.30 Inni-K   8.00 - 8.30 Floor Staff
      8.40 - 9.10 Ana Gog   8.40 - 9.10 Swimmers
      9.20 - 9.50 Death In The Sickroom   9.20 - 9.50 Let's Set Sail
      10.00 - 10.30 Myles Manley   10.00 - 10.30 Garret Moore
      10.40 - 11.10 Moscow Metro   10.40 - 11.10 Cfit
      11.20 - 11.50 The Manhattan Syndrome   11.20 - 11.50 Croupier
        12.00 - 12.30 Tvvins
DOWNLOAD PRINTABLE VERSION